Zandvoort had al een ‘Walk of Fame’ in de Kerkstraat met allerlei portrettegels van beroemde (ex-)inwoners. Maar nu heeft het kustdorp ook een ‘Hall of Fame’ en wel in het Zandvoorts Museum. Het dorp heeft heel wat beroemdheden voortgebracht en die hebben nu allemaal hun eigen plekje in de tentoonstelling ‘Beroemd Zandvoort’.
Simon Paap, Johnny Jordaan, Zwarte Riek, Kees Verkade en Jan Lammers. Ze hebben allemaal gemeen dat ze in Zandvoort gewoond hebben of nog steeds wonen. Een deel van die lokale ‘celebrities’ kwam vanuit Amsterdam richting de kust om de frisse lucht in te ademen en de rust te ervaren.
De familie Kraaijkamp
Dat laatste geldt ook voor vader en zoon Kraaijkamp. Ze woonden allebei in Zandvoort en ‘Junior’ doet dat nog steeds naar zijn zin, zoals hij hieronder uitlegt. Ingeleid door een liedje over Zandvoort van Toon Hermans, die ook in het kustdorp heeft gewoond https://www.nhnieuws.nl/nieuws/317316/van-johnny-kraaijkamp-tot-alain-clark-zandvoortse-beroemdheden-geeerd-met-tentoonstelling